Jak sztuczna inteligencja zmieni geopolitykę, jakich agencji komunikacyjnych szuka NATO i wyzwania ukraińskiej branży komunikacji zdominowały pierwszy dzień konferencji ICCO w Warszawie. Były premier Słowacji Robert Fico, lider partii SMER-SSD, porozumiał się z centrolewicowymi i nacjonalistycznymi partiami w parlamencie wyłonionym w wyborach 30 września i stworzy z nimi nowy słowacki rząd – informuje Reuters. Hamas poinformował, że jedyna elektrownia w Strefie Gazy przestała działać – informuje Reuters. Port Lotniczy Berlin-Brandenburg jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Lotnisko udostępniono pasażerom w październiku 2020 r. We wtorek o odwołaniu środowych rejsów między Warszawą a Berlinem poinformowały Polskie Linie Lotnicze LOT.

Bank Millennium planuje zmianę adresu logowania do serwisu Millenet czyli usługi bankowości elektronicznej, dzięki której możliwy jest pełny dostęp do konta i innych produktów bankowych za pośrednictwem internetu. Skarbówka przypuściła masowe kontrole na informatyków na etatach i mających własną działalność gospodarczą. Przystąpiła też do wydawania pierwszych decyzji o zaległościach podatkowych. Co więcej, zapadają niekorzystne dla pracowników branży IT wyroki sądów – pisze “Gazeta Wyborcza”. Wiedziałam, że to niewłaściwe – powiedziała przed sądem Caroline Ellison odnosząc się do sprawy swojego byłego partnera Sama Bankmana-Frieda, założyciela giełdy FTX oskarżonego o oszustwo i pranie pieniędzy.

W Berlinie protest ma zacząć się o godzinie 3.30 nad ranem w poniedziałek i potrwać przez cały dzień. Władze berlińskiego lotniska BER szacują, że trzeba będzie anulować około 200 połączeń. Strajk
zaczął się o 3.30 nad ranem i zakończy o północy z 24 na 25 kwietnia. W
tym czasie planowano 240 odlotów i prawie wszystkie zostały odwołane, w
tym oba rejsy z warszawskiego Lotniska odwrócenie forex wzór podwójny pick dla dokładnego wejścia na rynek Chopina. Jak poinformowały
władze portu, to linie lotnicze miały decydować, czy mimo utrudnień
związanych z brakiem kontroli bezpieczeństwa pasażerów i ładunków jednak
chcą operować w czasie protestu. Z powodu strajku ostrzegawczego prowadzonego przez związek zawodowy Verdi wszystkie zaplanowane na środę loty pasażerskie z lotniska Berlin-Brandenburg zostały anulowane.

Personel ochrony lotnictwa pracujący na lotnisku BER rozpoczął 20-godzinny strajk. Ale protest dotknie też inne porty lotnicze, głównie na północy kraju. Red Sea International Airport to nowe lotnisko w Arabii Saudyjskiej, które właśnie rozpoczęło działalność. Władze liczą na ruch turystyczny – “85 procent ludzi na świecie mieszka w zasięgu ośmiu godzin lotu do nas”. Wizz Air to pierwsza niskokosztowa linia lotnicza, która zdecydowała się korzystać z lotniska w Radomiu.

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Potężny niemiecki związek zawodowy Verdi wezwał do strajku, aby zwiększyć presję na pracodawców w trwających właśnie negocjacjach na temat nowych zbiorowych układów pracy. Strajkować będą pracownicy personelu naziemnego i odpowiedzialni za bezpieczeństwo lotów. Jak poinformował związek zawodowy Verdi, należy spodziewać się opóźnień, a także odwołanych lotów.

Jeżeli w kolejnym losowaniu zostanie wyłoniony zwycięzca, to otrzyma drugą najwyższą nagrodę w historii tej gry. “Teoria kotwicy” pojawia się obecnie najczęściej w analizach przyczyn uszkodzenia gazociągu między Finlandią a Estonią. Zarejestrowany niewielki wstrząs sejsmiczny mógł być wywołany uderzeniem kotwicy dużego statku handlowego, który przystanął w czasie sztormu na środku Zatoki Fińskiej – podało w środę radio Yle. Naprawa gazociągu Balticconnector łączącego Finlandię z Estonią zajmie co najmniej pięć miesięcy. Węgierski przewoźnik lotniczy Wizz Air wciąż ma trzy samoloty na lotnisku w Kijowie, których nie może odzyskać w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę – napisał portal hvg.hu. Silniki dwóch z nich opuściły już jednak Ukrainę i trafiły do Polski.

Izrael: Media: armia wystrzeliła pocisk Patriot na północy kraju

Tym samym pobity został dotychczasowy wrześniowy rekord z 2018 roku, kiedy było ich 603 tysiące – informuje Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, spółka zarządzająca tym portem. Poprzez akcję protestacyjną Verdi chce zwiększyć presję na pracodawców, z którymi negocjuje dopłaty za pracę np. Do strajku przystąpili pracownicy z lotnisk w Berlinie, Hamburgu oraz Bremie. Ostatni raz strajki robotnicze w Niemczech odwołały wiele lotów podczas dużego ogólnokrajowego strajku w kwietniu 2018 r.

Tysiące firm z przeważającym kapitałem zagranicznym. Ile inwestują i zarabiają?

Podróżni, którzy planują w poniedziałek lot do lub z Berlina muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Strajki odbywają się dzisiaj także na lotniskach w Bremie, Hanowerze, Lipsku, Düsseldorfie i Kolonii. Służba prasowa Ministerstwa Majątku i Stosunków Gruntowych poinformowała, że należący do Wołodymyra Zełenskiego dom – budynek znacjonalizowany przez okupacyjne władze na Krymie – można nabyć w otwartej aukcji. Redaktorzy naczelni i redaktorki naczelne ponad 20 redakcji telewizyjnych, radiowych, prasowych i internetowych powołali Radę Polskich Mediów – poinformowała RPM w komunikacie. Jak w nim czytamy, inicjatywa jest otwarta na kolejne redakcje.

Lotnisko Modlin wygrało w sądzie drugiej instancji z PPL. O co chodziło w sprawie?

W sezonie zimowym, od 13vgrudnia, dwa razy w tygodniu, w środy i soboty, będzie zabierać pasażerów na Cypr, do Larnaki. We wtorkowym losowaniu Lotto padła główna wygrana w wysokości ponad 8,6 miliona złotych. Totalizator Sportowy poinformował w komunikacie, gdzie zakupiono zwycięski zakład. „To, czy będą kolejne strajki, zależy od tego, co wydarzy się przy stole negocjacyjnym i czy nastąpi zmiana podejścia pracodawców” – powiedział agencji Reutera Enrico Ruemker, ekspert związku zawodowego Verdi. Stwierdził, że celem akcji protestacyjnej jest osiągnięcie lepszych warunków pracy. Obciążenie pracą jest niewiarygodne, brakuje pracowników” – wyjaśnił.

Ugoda zawarta – nie będzie strajku pilotów KLM zaplanowanego na dzisiaj

Oprócz podwyżek negocjowane jest zwiększenie dodatków za pracę w nocy, w niedziele i dni świąteczne, jak również lepszego układu zbiorowego w sprawie wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. “Ze względu na strajk ostrzegawczy pracowników kontroli bezpieczeństwa, dzisiaj, 13 marca, z BER nie odbędą się odloty komercyjne” – poinformowało lotnisko Berlin-Brandenburg na swojej stronie internetowej. Jak wskazano, zakłócenia mogą również dotyczyć przylotów. Pasażerowie są proszeni o sprawdzenie statusu lotu u swoich linii lotniczych. Na lotnisku BER (Berlin-Brandenburg) trwa w poniedziałek strajk ostrzegawczy zorganizowany przez niemiecki związek zawodowy Verdi; ma zakończyć się o północy.

Z powodu strajku wszystkie 220 planowanych odlotów i 72 z 240 przylotów na BER zostały dziś odwołane – poinformował rzecznik portu lotniczego. Na środę z lotniska Berlin-Brandenburg (BER) zaplanowano około 300 startów o rozpraszaniu człowieka w zachodniej filozofii i lądowań, z udziałem około 35 tysięcy osób. Według danych na stronie Flightradar24, służącej do śledzenia ruchu lotniczego, wszystkie środowe loty pasażerskie z i do berlińskiego lotniska zostały odwołane.

Na polskiej stronie internetowej znajdą Państwo przegląd ważnych informacji na temat pobytu w BER. Szczegółowe informacje znajdują się na angielskiej stronie internetowej.

Zgodnie z oświadczeniem operatora lotniska, strajk ma rozpocząć się dzisiaj i trwać przez cały dzień. Strajk na lotnisku Berlin Brandenburg został ogłoszony po kolejnej fali protestów w Duesseldorfie, Hamburgu i Kolonii-Bonn, Stuttgarcie i Karlsruhe/Baden-Baden w ostatni piątek i sobotę. rynek amerykański spada. co się stało Wizz Air, węgierska linia lotnicza, ogłosiła pierwsze połączenie z lotniska Warszawa-Radom. Przewoźnik od połowy grudnia uruchomi loty do Larnaki na Cyprze. Kumulacja w amerykańskiej loterii Powerball wzrosła do około 1,73 miliarda dolarów – poinformował portal stacji CNN.